پست به عراق

راهنمای جامع ارسال مرسولات پستی به عراق | گام به گام تا رسیدن بسته شما به مقصد

ارسال بسته پستی به عراق، چه برای مقاصد شخصی و چه تجاری، می تواند فرآیندی پیچیده به نظر برسد. با این حال، با کمی برنامه ریزی و ارتباط با یک شرکت باربری معتبر، می توانید به راحتی مرسوله خود را ارسال کنید و مطمئن شوید که به دست گیرنده مورد نظر شما می رسد. در این مقاله جامع، تمام اطلاعات لازم برای پست به عراق را به شما ارائه خواهیم داد، از جمله انتخاب روش ارسال مناسب، بسته بندی صحیح مرسوله، تکمیل فرم های مربوطه و پیگیری روند ارسال.

همچنین در صورت تمایل میتوانید از خدمات ارسال بار به عراق ما استفاده نمایید تا بسته های شما هرچه زود تر به مقد رسیده و شما نیز به اهداف خود دست پیدا کنید. برای هماهنگی میتوانید با یکی از شماره های درج شده در سایت ایمن بار تماس بگیرید.

برای ارسال بسته پستی به عراق باید اقداماتی را انجام دهید که در زیر بسیار بیشتر به این اقدامات پرداخته ایم. دقت داشته باشید که با عدم رعایت برخی از این موارد ممکن است بار شما ارسال نشده و یا به درستی به مقصد نرسد. این موارد عبارت اند از :

روش های پست به عراق :

بهترین روش ارسال بار به عراق

دو روش اصلی برای ارسال بسته پستی به عراق وجود دارد:

  • پست هوایی: این روش سریعتر است اما هزینه بیشتری دارد. پست هوایی معمولاً برای ارسال اقلام کوچک و با ارزش یا مرسولاتی که باید به سرعت به مقصد برسند، استفاده می شود. اگر قصد دارید که بسته شما طی چند ساعت که مقصد برسد میتوانید از این روش استفاده نمایید اما اگر تعجیل در  کار نیست میتوانید روش دوم یعنی روش زمینی را انتخاب کنید.
  • پست زمینی: این روش ارزان تر است اما زمان بیشتری طول می کشد تا بسته به مقصد برسد. پست زمینی معمولاً برای ارسال اقلام بزرگتر یا مرسولاتی که نیازی به ارسال فوری ندارند، استفاده می شود. در اکثر شرکت های باربری بزرگ ارسال بسته های زمینی معمولا بین یک هفته تا ده روز به طول می انجامد اما در ایمن بار این زمان به دو روز کاهش یافته است. یغنی بسته های شما دو روزه و یا کمتر به خاک عراق وارد میشوند.

هزینه ارسال بسته پستی به عراق :

هزینه حمل خرده بار به عراق

هزینه ارسال میتواند با توجه به شرایط بسته و روش ارسال شما بین 8 تا 10 دلار هزینه داشته باشد.

البته باد دقت داشته باشید که در برخی شرایط ممکن است این هزینه ها تغییراتی نیز داشته باشند که قبل از ارسال توسط ایمن بار با شما در میان گذاشته میشود. این قیمت که در بالا گفته شد قیمتی بسیار رقابتی بین ایمن بار و سایر شرکت های باربری است. به صورتی که اگر شما باربری با کمتر از این هزینه و زمان ارسال کوتاه تر از ایمن بار یافته و به اثبات برسانید بسته شما به صورت رایگان و با روش هوایی که کوتاه ترین روش ممکن است ارسال خواهد شد.

بسته بندی مرسوله :

ارسال بسته پستی به عراق

برای اطمینان از اینکه مرسوله شما به سلامت به مقصد برسد، باید آن را به درستی بسته بندی کنید. در صورتی که یک بار شکستنی دارید قاعدتا بسته بندی شما باید بسیار محکم بوده تا از شکستن مرسوله جلوگیری کنید. در برخی موارد بسته شما میتواند مدارک و یا اقلام مشابه آن باشد که در این صورت یک پاکت سالده کفایت میکند. در اینجا چند نکته برای بسته بندی صحیح مرسوله خود به عراق آورده شده است:

  • از یک جعبه محکم و مناسب با اندازه مرسوله خود استفاده کنید. برای تهیه جعبه با این مشخصات میتوانید از جعبه های موجود در ایمن بار که به صورت رایگان در اختیار شما قرار میگیرد استفاده نمایید و یا اینکه یک جعبه مناسب با پرداخت هزینه از اداره های پست سراسر کشور تهیه نمایید.
  • فضای خالی داخل جعبه را با مواد پرکننده مانند کاغذ، حباب دار یا یونولیت پر کنید تا از حرکت مرسوله در حین حمل و نقل جلوگیری شود. دقت داشته باشید که ارسال بسته هایی که هنگام تکان دادن صدا میدهند به صورتی که مرسوله شما آزادنه در جعبه حرکت کند ممکن نیست و ایمن بار به بسته بندی مجدد آنها اقدام خواهد نمود.
  • از نوار چسب محکم برای بستن جعبه استفاده کنید. این بسته ها قرار است راه بسیار طولانی را طی نمایند پس بهتر است تا مطمعن شوید که در طول مسیر باز نمیشوند.
  • آدرس فرستنده و گیرنده را به وضوح روی جعبه بنویسید. هرچند بسته های شما در سیستم های ایمن بار ثبت شده و به هیچ عنوان استباهی در ارسال رخ نخواهد داد اما نوشتن آدرس گیرنده بر روی جعبه میتواند مامور توضیع را بهتر راهنمایی کند.

تکمیل فرم های مربوطه :

برای ارسال بسته پستی به عراق، باید فرم های مربوطه را تکمیل کنید. این فرم ها شامل فرم اظهارنامه گمرکی و فرم آدرس می باشد. اما اصلا جای نگرانی نیست زیرا این فرم ها تماما توسط ایمن بار پر شده و بسته بدون دخالت ارسال کننده به مقصد موردنظر خواهد رسید. این بدان معناست که اعمال گمرکی نیز توسط خود ما تماما انجام شده و شما نیاز به نگرانی در این مورد ندارید.

پیگیری روند ارسال :

پیگیری بسته پستی

برای کاربران و ارسال کنندگان بسیار مهم است که از وضعیت بسته های خود مطلع شوند. این امکان در ایمن بار نیز میسر میباشد و به صورت کاملا حرفه ای انجام میشود. با افتخار ایمن بار اولین شرکت باربری در ایران است که از تکنولوژی GPS برای رهگیری مرسولات استفاده مینماید. این بدان معناست که شما میتوانید در هر تاریخ و ساعت که بخواهید موقعیت دقیق بسته خود را روی نقشه بیابید.

ارسال دو روزه به عراق :

برخی از باربری هایی که در سطح ایران مشغول به کار هستند در صورت قبلو بار شما از یک هفته تا ده روز به شما زمان ارسال را اعلام مینمایند. اما در ایمن بار ، بار شما به هر مقداری باشد میتوانید با زمانی معادل دو روز بار خود را ارسال نموده و به مقصد برسانید. به جرعت میتوان گفت که این خدمت در هیچکدام از باربری های ایران ارائه نمیشود و ما تنها باربری هستیم که ارسال دو روزه به عراق را به شما عزیزان ارائه میدهیم.

نکات اضافی :

  • قبل از ارسال مرسوله خود، لیستی از اقلامی که می خواهید ارسال کنید تهیه کنید. این کار باعث میشود که مرسوله شما بدون کم و کثری به مقصد برسد.
  • از ارسال اقلام ممنوعه یا مشمول محدودیت خودداری کنید. ارسال بسته های غیر مجاز ممکن است شما را راهی مراجع قضایی کرده و یا اینکه بار شما را برگشت بزند.
  • برای مرسوله خود بیمه تهیه کنید تا در صورت گم شدن یا آسیب دیدن، غرامت دریافت کنید. خدمات بیمه را نیز میتوانید در ایمن بار یافته و استفاده نمایید.

نتیجه:

با کمی برنامه ریزی و آگاهی، می توانید به راحتی مرسولات پستی خود را به عراق ارسال کنید. با استفاده از اطلاعات ارائه شده در این مقاله، می توانید روش ارسال مناسب را انتخاب کنید، مرسوله خود را به درستی بسته بندی کنید، فرم های مربوطه را تکمیل کنید و روند ارسال را پیگیری کنید. در صورت بروز هرگونه سوال میتوانید زیر همین مطلب سوال خود را مطرح نموده و یا اینکه با یکی از شماره های ما تماس بگیرید.

آنچه در این مطلب میخوانید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست شما با موفقیت ثبت شد

درخواست حمل بار شما با موفقیت ثبت شده است و همکاران ما در حال پردازش و تعیین هزینه دقیق حمل بار شما هستند. لطفا صبور باشید تا همکاران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ایمن بار بزرگ ترین ارائه دهنده خدمات لجستیک و باربری در ایران