سرویس حمل بار فول تراک

در ایمن بار میتوانید سرویس های زیادی از جمله سرویس حمل بار فول تراک و یا حمل خرده بار را بیابید.این خدمات به صورتی انجام میشود که تجار و ارسال کنندگان عزیز بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه انجام شود. این موضوع میتواند ما را از سایر رقبا برتر میسازد.

حمل بار فول تراک معمولا به بار هایی که بیشتر از 5 تن هستند اطلاق میشود و کمتر از این مقدار را خرده بار یا گروپاژ مینامند. این بار ها معمولا به تجار نصبت داد ه نمیشود و معمولا برای ارسال بار های شخصی مانند لوازم منزل و .. به کار گرفته میشود.

این نوع حمل بار بیشتر مورد استفاده تجار میباشد که میخواهند به خارج از کشور بار هایی را ارسال نموده و سود حاصل از آن را در گردش در آورند. اقلام ارسالی نصبت به قوانین هر کشوری میتواند متفاوت باشد که در مقاله های سایت به آنها پرداخته شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید در ادامه همراه ما باشید و یا اینکه با شماره های ما تماس حاصل فرموده و از کارشناسان ما راهنمایی دریافت نمایید. همانطور که گفته شد در ادامه قصد توضیح اطلاعات خوبی را برای شما داریم با ما همراه باشید.

حمل بار فول تراک

مراحل حمل بار فول تراک

تماس با ایمن بار

ارائه پیش فاکتور

عقد قرارداد نهایی

حمل محموله به مقصد

حمل بار فول تراک توسط تیم ما به خوبی و پر پایه نظمی خاص و خالص انجام میپذیرد که در زیر آن را به شما توضیح داده ایم. تمامی مراحل از ثبت درخواست تا حمل بار در متن زیر برای شما عزیزان توضیح داده شده است که مطالعه کردن آن خالی از لطف نمیباشد.

تماس با ایمن بار : راه های ارتباطی بسیار زیادی را برای شما عزیزان فراهم نموده ایم که میتوانید از طریق آنها با ما در ارتباط باشید. راه های ارتباطی ما شامل شماره تماس ثابت ، شماره تماس موبایل ، آیدی تلگرام ، آیدی اینستاگرام و فرم درخواست آنلاین میباشد که فرم درخواست آنلاین حمل بار را بیشتر از همه به شما پیشنهاد میدهیم. در این فرم میتوانید مشخصات کامل خود ، بار خود و گیرنده را وارد نمایید تا همکاران ما با شما تماس گرفته و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.در مورد این فرم باید بدانید که فیلد های اجباری را اگر ندارید و چیزی برای نوشتن آنها در دسترس شما قرار ندارد میتوانید با یک کلمه دیگر حتی بی ربط پر کرده و منتظر تماس ما باشید.

ارائه پیش فاکتور : دانستن مبلق پرداختی توسط مشتری حق شماست که در قالب یک پیش فاکتور برای شما ارسال شده و یا به صورت حضوری میتوانید آن را دریافت نمایید. این پیش فاکتور شامل هزینه های ارسال بار ، هزینه بیمه ، هزینه بسته بندی و … میباشد. البته دقت داشته باشید که ممکن است بعد از رویت بار موردنظر هزینه ها کمی تغییر پیدا کنند.

همچنین این فاکتور ها رسمی بوده و میتوانید به اداره دارایی نیز ارائه نمایید. پس از همه لحاظ خیالتان را بابت قیمت ها آیسوده خواهیم نمود. همچنین میتوانید بعد از دریافت پیش فاکتور قیمت های ما را با سایر رقبا بررسی کرده و در صورت یافتن قیمت پایین تر قرارداد را کنسل نمایید.

عقد قرارداد نهایی : بعد از اینکه پیش فاکتور ارائه شد و شما نیز تصمیم نهایی را اخذ نمودید نوبت به عقد قرارداد نهایی میرسد. هزینه حمل بار فول تراک میتواند به صورت پیش کرایه در مبدا و یا پس کرایه در مقصد باشد که در این مرحله تعیین میشود. با بستن قرارداد نهایی وظیفه ای سنگین بر دوش ما نهاده میشود که شانه خالی کردن از آن کاری بسیار ناشدنیست.

حمل بار فول تراک : در این مرحله که بعد از عقد قرارداد صورت میگیرد بار شما توسط کامیون های ما از انبار خارج شده و به سمت مقصد روانه میشوند. در این مرحله یک کد رهگیری اختصاصی به شما داده میشود که میتوانید از طریق فرم مخصوصی که در این سایت تعبیه شده است به پیگیری بار خود بپردازید.

حمل بار فول تراک چیست؟

حمل بار ftl

به طور خلاصه اگر شما باری داشته باشید که کل حجم یک یا چند کانتینر و یا کامیون را اشغال کند بار شما از نوع فول تراک محصوب میشود. قبلا در سایت ما بار های خرد یا خرده بار را مورد تحلیل قرار داده ایم و میتوان اظهار داشت که بار های فول تراک دقیقا نقطه مقابل بار های فول تراک هستند.

این بار ها برای تجار و تولید کننده ها بسیار مناسب بوده و این افراد علاقه بسیار زیادی بخه این نوع حمل بار ها دارند. افرادی که تولیدات زیادی ندارند بسیار به صرفه تر است که از حمل بار گروپاژ یا خرده بار استفاده نمایند.

به تصویری که در ایمن بار برای شما عزیزان آماده کرده ایم خوب دقت کنید. بار هایی که تمام حجم کامیون را اشغال نمیکنند را LTL و بار هایی که تمام حجم کامیون را اشغال میکنند FTL گفته میشود که در عنوان این مطلب نیز از این عبارت استفاده شده است. دقت داشته باشید که اگر بار شما بیشتر از نیمی از کامیون را اشغال میکند نیز خرده بار محصوب میشود اما برای به صرفه تر شدن هزینه ارسال بهتر است آن را به فول تراک تغییر دهید.

با این کار هزینه های شما کمتر نمیشود اما بسیار به صرفه تر است. هزینه بار هایی که بیشتر از نیمی از کانتینر و یا کامیون را اشغال میکنند تفاوت آنچنانی با بار های فول تراک ندارد . اما زمان رسیدن بار به مقصد به دلیل وجود مقاصد متفاوت بیشتر خواهد شد.

هزینه حمل بار فول تراک چقدر است؟

بار های مختلف وزن های مختلفی دارند و این موضوع امری طبیعیست که هزینه های حمل آنان نیز با هم متفاوت باشند. همچنین مقصد نیز در هزینه های حمل بسیار موثر است.

مواردی که در هزینه حمل بار فول تراک موثر هستند را در زیر برای شما نوشته ایم که تمامی آنها در کنار یکدیگر میتواند هزینه نهایی را مشخص سازد.

  1. وزن مرسوله : که هرچه بیشتر باشد باید با روش های مختلفی حمل شود و میتواند هزینه ها را متغییر سازد
  2. ابعاد مرسوله : ابعاد مرسوله هرچه بزرگ تر باشد فارق از وزن آن فضای بیشتری را اشغال کرده و هزینه بیشتری را بر دوش ارسال کننده مینهد.
  3. نوع ارسال : نوع ارسال میتواند هوایی ، زمینی و یا دریایی باشد که در هر صورت هزینه متفاوتی خواهد داشت
  4. مقصد و مبدا مرسوله : مسافت طی شده توسط حمل کننده یکی از المان های موثر در هزینه میباشد که بستگی به مبدا و مقصد مرسوله دارد
  5. نوع بار : بار هایی که فاصد شدنی هستند باید با کامیون های یخچال دار حمل شوند که هزینه ارسال بالا تر خواهد رفت
  6. نوع بسته بندی : نوع بسته بندی حجم بسته را تعیین میکند و اگر توسط افراد متخصص انجام نشود هزینه های ارسال را افزایش خواهد داد.
هزینه حمل بار فول تراک
حمل خرده بار زمینی و هوایی به عراق

روش های حمل بار فول تراک

برای حمل برا فول تراک روش های بسیار زیادی وجود دارد که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. حمل هوایی : به طور معمول پر هزینه ترید اما سریع ترین روش حمل بار فول تراک را میتوان حمل هوایی دانست . اما اکثر ارسال کنندگان و تجار به دلیل هزینه های بسیار بالای این روش آن را برای بار های خود انتخاب نمیکنند.
  2. حمل دریایی : این روش حمل مناسب ارسال هایی است که از راه دریایی قابلیت ارسال را دارند. در این روش میتوان بار هایی که بسیار سنگین هستند را نیز ارسال نمود و وزن مرسوله در این نوع ارسال مطرح نیست. دقت داشته باشید که این موضوع تاثیری بر هزینه های ناشی از وزن مرسوله ندارد و تنها موضوع در این نوع ارسال عدم محدودیت در وزن مرسوله است.
  3. حمل زمینی : کحبوب ترین و بهینه ترین روش ارسال در بین تجار و ارسال کننده های بار حمل زمینی میباشد. این روش بسیار ارزان و به صرفه بوده و هر مقدار بار را میتوان از طریق این روش ارسال نمود.

چند نکته مهم در مورد حمل بار فول تراک

درخواست شما با موفقیت ثبت شد

درخواست حمل بار شما با موفقیت ثبت شده است و همکاران ما در حال پردازش و تعیین هزینه دقیق حمل بار شما هستند. لطفا صبور باشید تا همکاران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ایمن بار بزرگ ترین ارائه دهنده خدمات لجستیک و باربری در ایران