بهترین روش ارسال بار به عراق

بهترین روش ارسال بار به عراق کدام است؟ هوایی یا زمینی؟

افراد بسیارزیادی وجود دارند که قصد ارسال بار به عراق را دارند اما نمیدانند که بهترین روش ارسال بار به عراق کدام است. در این مورد میتوان ارسال زمینی و یا ارسال هوایی را در نظر داشت اما دقت کنید که این روش ها هرکدام بستگی به عوامل زیادی دارند که در زیر به آنها اشاره نموده ایم. با این مقاله از ایمن بار همراه ما باشید تا بتوانید تصمیم بگیرید که بار خود را با چه روشی به عراق ارسال نمایید.

بهترین روش ارسال بار به عراق

انتخاب بهترین روش ارسال بار به عراق به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع بار: بار شما شخصی است یا تجاری؟ این موضوع میتواند تاثیر بسیار زیادی بر روش باربری شما داشته باشد.
 • حجم و وزن بار: چه مقدار بار می خواهید ارسال کنید؟ هرچه حجم و وزن بار شما بیشتر باشد هزینه حمل و سختی حمل بار شما نیز بیشتر خواهد شد.
 • بودجه: چقدر می توانید برای ارسال بار هزینه کنید؟ برای برخی از افراد هزینه مهم نیست و تنها کیفیت ارسال اهمیت دارد اما حمل بار را باید نسبت به بودجه خود انتخاب نمایید.
 • فوریت: بارتان چقدر سریع باید به مقصد برسد؟ معمولا بار هایی که به صورت هوایی ارسال میشوند بسیار سریع تر از بار های زمینی ارسال میشوند.

در این مقاله، به بررسی روش های مختلف ارسال بار به عراق و مزایا و معایب هر کدام می پردازیم تا بتوانید بهترین روش را برای نیاز خود انتخاب کنید.

روش های ارسال بار به عراق

ایمن بار

 • ارسال هوایی: سریع ترین روش ارسال بار به عراق است، اما گران ترین هم هست. این روش برای ارسال بارهای کم حجم و با ارزش بالا مناسب است. به عنوان مثال تجار زعفران ترجیح میدهند بار های خود با با ارسال هوایی به عراق ارسال نمایند. این کار باعث میشود تا تاجر هرچه زود تر به سود حاصله از بار خود برسد. این روش برای ارسال بار هایی که از 100 کیلو سنگین تر هستند غیر ممکن میباشد.
 • ارسال زمینی: این روش ارزان تر از ارسال هوایی است، اما زمان بیشتری طول می کشد. ارسال زمینی برای بارهای حجیم و سنگین مناسب است. ممکن است نسبت به باری که شما برای ارسال دارید این روش بین ده تا 20 روز به طول بی انجامد که در این روش باید صبور باشید. ایمن بار برای اولین بار در ایران بار های خود را مجهز به تکنولوژی gps نموده است تا شما عزیزان در هر لحظه بتوانید موقعیت دقیق بار خود را دریافت کنید.
 • ترکیبی: شما می توانید از ترکیبی از دو یا چند روش برای ارسال بار خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید بار خود را با هواپیما به بغداد ارسال کنید و سپس از آنجا با کامیون به اربیل منتقل کنید. این روش میتواند سرعت رسیدن بار شما به مقصد را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد اما دقت داشته باشید که این روش هزینه بیشتری نصبت به حمل زمینی داشته و برای بار های سنگین مناسب نیست.

همچنین بخوانید : ارسال بار فول تراک

انتخاب بهترین روش ارسال

در اینجا چند نکته برای انتخاب بهترین روش ارسال بار به عراق ارائه شده است:

 • بودجه خود را تعیین کنید. اولین قدم تعیین بودجه شماست. هنگامی که می دانید چقدر می توانید هزینه کنید، می توانید روش های مختلف را بر اساس قیمت محدود کنید. البته که باید میزان سود خود را در این مورد در نظر بگیرید. گاهی برخی از تجار برای رسیدن هرچه زود تر به منافع خود حمل هوایی را انتخاب نموده اند و در همین راستا بیشتر سود آنها صرف هزینه های ارسال شده است.
 • زمان را در نظر بگیرید. اگر بار شما فوری است، ارسال هوایی تنها گزینه شماست. اگر زمان برایتان مهم نیست، می توانید از روش های ارزان تر مانند ارسال زمینی یا دریایی استفاده کنید. بار هایی که شخصی هستند و تجاری نیستند معمولا زمان زیادی برای ارسال نیاز ندارند اما برخی از بار های مانند مدارک باید هرچه زودتر ارسال شوند. همچنین ما به هیچ عنوان ارسال بار های تجاری با هواپیما را توصیه نمیکنیم.
 • نوع بار خود را در نظر بگیرید. اگر بار شما کم حجم و با ارزش بالا است، ارسال هوایی بهترین گزینه است. اگر بار شما حجیم و سنگین است، ارسال زمینی ممکن است مناسب تر باشد. البته برخی از افراد برای ارسال بار های سبک نیز راه زمینی را انتخاب میکنند زیرا هزینه بسیار کمتری را شامل میشود. بار های خرد با سرویسی به نام گروپاژ یا حمل خرده بار به عراق ارسال میشوند که بسیار به صرفه تر میباشد.
 • قوانین و مقررات را بررسی کنید. قبل از ارسال بار به عراق، حتما قوانین و مقررات مربوط به واردات و صادرات را بررسی کنید. دقت نمایید که در صورت ارسال بار هایی که برای ارسال به عراق ممنوع هستند ممکن است با مراجع قضایی روبرو شوید و یا اینکه بار شما برگشت بخورد. در این مورد شرکت های باربری مانند ایمن بار هیچ مسئولیتی را قبول نخواهند نمود.

شرکت های حمل و نقل

شرکت های حمل و نقل زیادی وجود دارند که خدمات ارسال بار به عراق را ارائه می دهند. هنگام انتخاب شرکت حمل و نقل، حتما تحقیق کنید و از معتبر بودن شرکت مطمئن شوید. همچنین، از مقایسه قیمت ها و خدمات شرکت های مختلف غافل نشوید.در همین راستا ایمن بار سرویسی را ارائه داده است که در صورت پیدا کردن باربری که هزینه های آنها کمتر از ما باشد بار شما را به صورت رایگان ارسال خواهیم نمود. این مورد میتواند کیفیت خدمات ما را به شما برساند.

نکات مهم

 • بیمه بار خود را انجام دهید. قبل از ارسال بار، حتما آن را بیمه کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل، خسارت شما جبران شود. بار هایی بوده اند که در راه به دلیل نقص فنی حمل کننده از بین رفته اند و بیمه خسارات ناشی از حادثه را تقبل نموده است . اما دقت داشته باشید که بار خود را حتما به درستی و توسط یک کارشناس خبره ارزش گذاری کنید تا مشکلی دامن گیر شما نشود.
 • بار خود را به درستی بسته بندی کنید. بسته بندی صحیح بار از آسیب دیدن آن در طول حمل و نقل جلوگیری می کند. این مورد برای بار هایی که ممکن است آسیب پذیر و یا شکستنی هستند بسیار مهم و ضروری است. این کار نیز باید توسط یک متخصص انجام پذیرد . البته برای بار های کوچک که مثلا اندازه یک جعبه کفش هستند خودتان نیز میتوانید بسته بندی آن را انجام دهید اما برای بار های بزرگ بهتر است این کار را به متخصصین بسته بندی ایمن بار بسپارید.
 • مدارک لازم را تهیه کنید. برای ارسال بار به عراق به مدارک مختلفی مانند فاکتور، لیست بسته بندی و گواهی مبدا نیاز دارید. در صورت نقص در این مدارک و یا عدم وجود آنها ممکن الست بار شمال برگشت خورده و به عراق ارسال نگردد

با انتخاب روش صحیح ارسال و استفاده از خدمات یک شرکت حمل و نقل معتبر، می توانید مطمئن باشید که بار شما به سلامت و به موقع به عراق خواهد رسید.

در صورت وجود هرگونه سوال ، مشکل و مورد میتوانید نظرات و سوالات خودتان را در زیر همین پست برای نوشته و یا با یکی از شماره های ما تماس بگیرید. همچنین در قسمت پایین و سمت چپ سایت با کلیک روی آیکن چت آنلاین میتوانید به صورت آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آنچه در این مطلب میخوانید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست شما با موفقیت ثبت شد

درخواست حمل بار شما با موفقیت ثبت شده است و همکاران ما در حال پردازش و تعیین هزینه دقیق حمل بار شما هستند. لطفا صبور باشید تا همکاران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ایمن بار بزرگ ترین ارائه دهنده خدمات لجستیک و باربری در ایران