صادرات به عراق

همه چیز در مورد صادرات به عراق | راهنمای جامع از ایمن بار

در مورد صادرات به عراق ممکن است سوالات بسیار زیادی را در ذهن خود داشته باشید که در این مقاله قصد داریم به تمامی این سوالات که در ذهن شما قرار دارند پاسخ دهیم. با ما در ایمن بار همراه باشید تا به پاسخ سوالات خود برسید.در ادامه ابتدا مقدمه ای بر صادرات به عراق گفته شده و سپس به تک تک سوالاتی که ممکن است در این زمینه داشته باشید پاسخ خواهیم داد. صادرات به عراق را میتوان به دو نوع حمل بار و یا حمل خرده بار به عراق تقسیم نمود که این خدمات تماما در این بار قابل انجام هستند.

 • اهمیت صادرات به عراق :

اهمیت صادرات به عراق

عراق کشوری با جمعیت بالا و مصرف کنندگانی بسیار بیشتر از تولید کنندگان است. این نصبت بالای تعداد مصرف کنندگان به تولید کنندگان میزان نیاز این کشور به واردات کالا را نیز بسیار زیاد میکند. کالا های بسیار زیادی را میتوان به عراق ارسال نمود و حاشیه سود بالایی را نیز از آن خود نمود. در کشور ما نیز کالا هایی وجود دارد که قابلیت ارسال به عراق را دارند و همچنین در مقابل آن کالا هایی را نیز میتوان یافت که ارسال آنها به عراق غیر قانونی میباشد.

تا اینجا فهمیدیم که ارسال کالا به عراق چه برای ما و چه برای این کشور اهمیت بالایی دالرد که تاجران ایرانی بسیار به این امر یعنی صادرات به عراق علاقه مند هستند. این امر میتواند به دلیل بی دردسر بودن صادرات به عراق باشد.

 • مزایای صادرات به عراقمزیت های صادرات به عراق

صادرات به عراق میتواند مزیت های بسیار زیادی داشته باشد. از این مزیت ها نیتوان به سرعت بالای ارسال بار ها و خرده بار ها به این کشور نام برد. ایران و عراق به دلیل روابط سیاسی و تجاری بسیار خوبی که با یکدیگر دارند مراحل زیادی را برای صادرات و واردات بر سر راه هم قرار نمیدهند و میتوان به راحتی بار ها و خرده بار های خود را به این کشور ارسال نمود.

مزیت دوم این است که کشور عراق بسیار به ایران نزدیک بوده و به همین دلیل میتوان مدت زمان ارسال بار به عراق را بسیار پایین آورد.بار هایی که توسط هواپیما به این کشور ارسال میشوند قاعدتا بسیار سریع تر از بار های زمینی ارسال میشوند. همچنین به دلیل مسافت بسیار پایین بین ایران و عراق بار های زمینی نیز سرعت ارسال بسیار پایینی دارند.

مزیت بعدی طیف گسترده ای از کالا های مورد نیاز این کشور است که میتوانید به عراق ارسال نمایید. کشور عراق به دایره بسیار وسیعی از کالا ها نیاز دارد که میتوانید به این کشور ارسال نمایید. در این مورد میتوانید با ایمن بار به صورت رایگان مشورت نمایید.

 • روش های ارسال بارروش های صادرات به عراق

نه تنها به عراق بلکه بلکه به هر کشوری قصد ارسال بار را داشته باشید میتوانید بین راه های هوایی ، زمینی و دریایی انتخاب داشته باشید. این موضوع بستگی به کشور مبدا و یا کشور مقصد دارد. و همچنین برخی از این راه ها با وجود بهتر بودن امکان استفاده را ندارند. مثلا در مورد صادرات به عراق به هیچ عنوان نمیتوان از راه دریایی استفاده نمود.در زیر تعدادی از راه های ارسال بار به عراق را برای شما عزیزان شرح داده ایم.

 • ارسال بار به عراق از طریق هوایی

روش های هوایی برای هر کشوری مانند عراق یا کشور های دیگر معمولا برای بار های سبک استفاده میشوند. این بار ها نمیتوانند بیش از 100 کیلو باشند. این در حالی است که در برخی موارد تجار بار هایی بیش از پنج تن دارند . این موضوع میتواند هزینه های ارسال را تا حد بسیار زیادی بالا ببرد . در بسیاری از موارد ارسال بار یا خرده بار با روش های زمینی و دریایی بسیار مقررون به صرفه تر از ارسال آن با هواپیما میباشد. اما برخی از ارسال کنندگان که عجله زیادی برای ارسال دارند روش حمل هوایی را انتخاب میکنند.

 • ارسال بار به عراق از طریق زمینی

بهترین و پر طرفدار ترین روش ارسال بار به عراق را میتوان روش زمینی دانست. به صورت متوسط ار هر 100 فقره ارسال بار که توسط ما انجام میشود 99 فقره از آنها به صورت زمینی میباشد.ارسال های هوایی به هیچ عنوان چرخه اقتصادی نداشته و به هیچ عنوان برای تجارت مناسب نمیباشند. از ارسال های هوایی معمولا برای ارسال لوازم منزل کسانی که قصد مهاجرت دارند استفادده میشود و یا افرادی که بک جنس و یا بسته را برای ارسال دارند.

برخی از مشتریان ما یک بسته در حد یک پاکت برای ارسال داشتند که آنها را با ارسال هوایی ارسال نمودیم و در کوتاه ترین زمان ممکن این ارسال صورت گرفت. از آنجایی که این مقاله در مورد صادرات به عراق و تجارت با این کشور است این موضوع را بررسی نخواهیم کرد.

 • ارسال بار به عراق از طریق دریایی

الین سرعنوان تنها برای خالی نماندن عریضه نوشته شده است و از آنجایی که بین ایران و عراق دریایی وجود ندارد نمیتوان باری را از طریق دریایی ارسال نمود. پس در مورد این موضوع نیز بحثی نخواهیم داشت.

 • مقایسه روش های ارسال بار

روش های ارسال بار به عراق را نمیتوان خوب یا بد دانست زیرا هر کدام از این روش ها در جایی کاربرد دارند و نصبت به شرایط میتوان بهترین روش را انتخاب نمود.

 •  مراحل صادراتمراحل ارسال بار به عراق

 • تعیین نوع بار

ابتدا قبل از هر کاری باید نوع بار خود را مشخص کنید که آیا این بار قابلیت حمل به عراق را دارد یا خیر. در این مورد باید بدانید که بسیاری از کالا ها برای ارسال به عراق غیر مجاز هستند و نمیتوانید آنها را از ایران خارج سازید. به عنوان مثال گندم یکی از کالا های ضروری داخلی بوده و ایران جزو کشور های مصرف کننده در این کالا محصوب میشود. قاعدتا خارج کردن کالایی که در داخل کشور به آن نیاز داریم نه کاری اخلاقی و نه کاری قانونی است.

همچنین باید در نظر داشته باشید که آیا بار شما فاصد شدنی است یا خیر . این موضوع میتواند در انتخاب شرکت باربری موردنظر برای شما مفید باشد. بار های فاصد شدنی باید با کامیون های دارای یخچال حمل شوند تا از خراب شدن آنها جلوگیری به عمل آید . شرکت هایی که این کامیون ها را ندارند نمیتوانند بار شما را به سلامت به مقصد برسانند.

 • انتخاب روش ارسال بار

بعد از این که نوع بار خود را تعیین نمودید حال نوبت به آن میرسد که روش ارسالی خود را نیز تعیین نمایید. عوامل بسیاری مانند هزینه ها ، مدت ارسال و یا نوع بار میتواند در انتخاب روش ارسال موثر باشد. مثلا اگر برای رساندن بار خود به عراق عجله دارید بهتری است راه های هوایی را انتخاب نمایید اما اگر بار شما بیش از 100 کیلو باید نمیتوان آن را با هواپیما ارسال نمود و شما مجبور به انتخاب راه زمینی خواهید شد.

 • انتخاب شرکت حمل و نقل

بعد از مراحل بالا مهم ترین بخش ممکن انتخاب یک شرکت حمل بار خوب است. این شرکت باید خصوصیاتی داشته باشد که بتوان به آن اعتماد نمود. اول از همه تجربه شرکت و سابقه کاری آن در زمینه ارسال بار هایی همچون بار شماست که این موضوع را میتوانید با تحقیقات میدانی متوجه شوید. همچنین یافتن چند تن از مشتریان قدیمی این شرکت و پرس و جو کردن از آنها میتواند بسیار موثر باشد.

دومین موضوع در انتخاب شرکت حمل و نقل هزینه های آن شرکت است که باید با باقی شرکت ها مقابسه شود. در صورتی که هزینه های این شرکت بالا تر از سایرین باشد باید تحقیق کنید که آیا این شرکت خدماتی اضافه بر سازمان ارائه میدهد یا خیر؟ اگر این مورد صادق نبود باید به سراق دیگری بروید.

موضوع سوم در این باره خدمات بیمه و ترخیص کالا میباشد که شرکت باربری باید تمامی این خدمات را ارائه دهد.اگر شرکتی خدمات بیمه را ارائه نداد سریعا از آنجا بیرون رفته و مجموعه را ترک کنید. سرمایه شما باید در دستان آنان قرار بگیرد و در هر لحظه ممکن است حوادثی این سرمایه را تحدید کندو بیمه همیشه میتواند خیال شما را از بابت این خوادث آسوده کند.

 • تهیه مدارک و مجوزها

این بخش به دو صورت میتواند انجام پذیرد. یکی این که خود شما به دنبال مجوز ها باشید و یکی هم اینکه شرکت باربری این مجوز ها را برای شما تهیه نماید. شرکت هایی هستند که این کار را انجام نمیدهند و برای شما هزینه و زمان زیادی را در بر میگیرد اما در ایمن بار تمامی این مجوز ها توسط متخصصان همین زمینه اخذ خواهد شد و پس از دریافت بار توسط ما شما دیگر نقشی جز پیگیری بار نخواهید داشت.

 • بسته بندی بار

بسته بندی یکی از واجب ترین مراحل ارسال بار به عراق بوده و سالم رسیدن بار به مقصد را تضمین میکند. این مرحله نیز توسط خود ایمن بار صورت میگیرد. توصیه میشود اگر بار خود را بسته بندی نکرده اید این کار را به تیم متخصص بسته بندی ایمن بار بسپارید تا بهترین نوع آن را برای شما عزیزان انجام دهند. بسته بندی ها میتوانند شامل جعبه ، بندیل ، پالت و … باشند که تماما توسط تیم ما انجام خواهد شد.

 • ارسال بار

این مرحله آغاز ارسال بار شما و آغا مسئولیت سنگین ما نصبت به بار یا خرده بار شماست. در این مرحله کامیون های ما از درب انبارمان بار ها را گرفته و به سمت مقصد ارسال مینمایند. در این مرحله بسته به بار شما ممکن است کامیون ها متفاوت باشند و یا اینکه شما درخواست کرده باشید با یک وسیله مخصوص این بار ها ارسال شوند. اگر بار یا خرده بار شما نیاز به یک ماشین کامل داشته باشند هرچه سریع تر ارسال بار انجام میپذیرد و اگر کمتر از یک ماشین باشند باید به صورت حمل خرده بار گروپاژ ارسال شوند که ممکن است کمی بیشتر از حالت عادی به طول بی انجامد.

 • پیگیری بار

برای شما عزیزان شرایطی را فراهم آورده ایم که در هر زمانی میتوانید بار خود را از روی نقشه پیگیری نمایید و لحظه به لحظه این بار را تا رسیدن به مقصد رهگیری کنید. با افتخار اولین شرکتی در ایران هستیم که بار ها را به تکنولوژی gps مجهز کرده ایم تا صاحب بار بتواند به صورت آنلاین بار خود را تا مقصد مشاهده نماید. شما میتوانید از طریق فرم پیگیری بار این کار را به راحتی انجام دهید. آموزش های لازمه نیز در زیر همین فرم برای شما آورده شده است.

هزینه های ارسال بار به عراق

هزینه ارسال بار به عراق

 • عوامل موثر بر هزینه ارسال بار

عوامل بسیار زیادی میتوانند بر هزینه ارسال بار به عراق نقش داشته باشند که در این مقاله همه آنها را برای شما توضیح داده ایم :

اندازه بسته ها : اندازه و ابعاد بسته یکی از عوامل مهم در تعیین هزینه های ارسال به عراق میباشد به صورتی که اندازه و ابعاد بسته ها رابطه مستقیم با هزینه ارسال دارد. این بدان معناست که اندازه بسته ها هرچه بزرگ تر باشد هزینه ارسال نیز بیشتر خواهد شد. بار هایی مانند پنبه ، زعفران ، پارچه و بار هایی از این قبیل معمولا ابعاد زیادی را شامل میشوند با اینکه وزن پایینی دارند. در مورد هزینه های ارسال میتوانید با شماره های ما تماس گرفته و به صورت دقیق تر از این هزینه ها با خبر شوید.

وزن بسته : وزن بسته ها نیز مانند اندازه های بسته ممکن است تاثیر بالایی در هزینه ارسال داشته باشد که باید با اندازه بسته ها با هم مورد بررسی قرار گیرد. در فرم محاسبه آنلاین هزینه ارسال میتوانید مشخصاب بسته های خود را وارد کرده و هزینه نهایی را به صورت تقریبی مشاهده نمایید.

روش ارسال : کمی بالا تر در این مورد بحث نمودیم که هزینه ارسال از طرق مختلف بسیار متفاوت است و بستگی به درخواست شما دارد. هزینه ارسال هوایی و دریایی معمولا از هزینه های ارسال زمینی بسیار بالا تر خواهد بود.

 • راه های کاهش هزینه ارسال بار

بسته بندی مناسب : بسته بندی مناسب میتواند حجم بسته ها را تا حد زیادی کاهش دهد و در پی آن هزینه های ارسال را نیز پایین بیاورد . بسته بندی باید توسط یک تیم متخصص انجام پذیرد تا از فضا های خالی بهترین استفاده را بکنند.

انتخاب محصول پر سود : این مورد شاید نتواند هزینه های ارسال را کاهش دهد اما میتواند حاشیه سود شما را افزایش داده و هزینه ارسال را کمرنگ تر کند. پس اگر تازه وارد هستید بهترین کالا را برای ارسال و تجارت انتخاب نمایید.

جمع بندی :

در این مقاله سعی بر این داشتیم که شما را به صورت کامل با صادرات به عراق آشنا سازیم. تمام مطالب توسط تیمی متخصص در این زمینه تهیه و تنظیم شده و توسط تیم دیجی مارکت ویراستاری شده اند. لذا خواهشمندیم اگر انتقاد و یا پیشنهادی در نورد این موضوع دارید حتما در زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید.

آنچه در این مطلب میخوانید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست شما با موفقیت ثبت شد

درخواست حمل بار شما با موفقیت ثبت شده است و همکاران ما در حال پردازش و تعیین هزینه دقیق حمل بار شما هستند. لطفا صبور باشید تا همکاران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ایمن بار بزرگ ترین ارائه دهنده خدمات لجستیک و باربری در ایران